Be kategorijos

Kelio sąnario ligos, operacija

KELIO SĄNARIO LIGOS

Kelio sąnario problemos yra dažnos ir pasitaiko tarp įvairaus amžiaus žmonių. Yra įvairių ligų rūšių:

  • Degeneracinis – susijęs su amžiumi
  • Uždegimas
  • Trauminis, susijęs su lūžiu, raumenų ar raiščių plyšimu
  • Potrauminė, tokia kaip kaulų nekrozė

Viena iš pagrindinių kelio sąnarių ligų priežasčių yra kremzlės pablogėjimas ir nusidėvėjimas, vadinamas osteoartritu, dėl kurio kaulai trinasi tiesiai vienas į kitą. Šis susidėvėjimas suvokiamas kaip skausmas, kuris laikui bėgant gali stiprėti ir apriboti judėjimą.

Problemos su keliu gali trukdyti daugeliui dalykų – nuo dalyvavimo sporte iki tiesiog atsikėlimo nuo kėdės ir vaikščiojimo. Tai gali turėti didelės įtakos jūsų gyvenimo kokybei.

Jei įvairūs gydymo būdai nepalengvina jūsų gyvenimo kokybės, gydytojas gali rekomenduoti atlikti dalinį ar pilną kelio sąnario keitimą.

Sėkminga kelio sąnario keitimo operacija gali žymiai sumažinti skausmą ir pagerinti kelio sąnario funkcijas, leidžiančias susigražinti pilnavertišką gyvenimo kokybę.

PILNA SĄNARIO PAKEITIMO OPERACIJA

Kelio sąnario keitimo operacija – tai artrito pažeisto sąnario kaulo ir kremzlės pašalinimas ir jų pakeitimas biologiškai suderinamais metaliniais ir plastikiniais komponentais, kurie sudaro dirbtinį kelio sąnarį.

Atliekant pilną kelio sąnario keitimo operaciją, šlaunikaulio ir blauzdikaulio paviršiai pakeičiami atspariais metaliniais komponentais, vadinamais šlaunikaulio ir blauzdikaulio komponentais. Tarp šlaunikaulio ir blauzdikaulio implantuojamas tvirtas plastikinis įdėklas (intarpas). Šis intarpas pakeičia kremzlės funkciją, kuris šlaunikaulio ir blauzdikaulio komponentams leidžia slysti vienas kito atžvilgiu. Taip pat gali būti pakeista apatinė kelio sąnario girnelė implantu, pagamintu iš plastiko.

KODĖL PILNAS KELIO SĄNARIO KEITIMAS?

Beveik 50 metų gyvuojanti pilno kelio sąnario keitimo operacija yra įprasta ir saugi procedūra sunkiam artrito gydymui. Pagrindinės priežastys, lemiančios sėkmingą kelio sąnario pakeitimą:

  1. Sumažėjęs skausmas kelyje. Skausmas greitai ir dramatiškai sumažės, o galiausiai ir išnyks.
  2. Mobilumo atstatymas. Po operacijos kelio judesiai sugrįš į beveik pirminį mobilumą.
  3. Pagerėjusi gyvenimo kokybė. Kasdieninės jūsų veiklos ir socialinio gyvenimo neberibos skausmas ar sumažėjęs mobilumas.