Be kategorijos

Klubo sąnario ligos, operacija

KLUBO SĄNARIO LIGOS

Pagrindinė klubo sąnario ligų priežastis yra sąnario kremzlės susidėvėjimas: osteoartritas. Šis susidėvėjimas suvokiamas kaip skausmas, iš pradžių tik tada, kai apkraunamas sąnarys, vėliau vis dažniau, galiausiai ir ramybės būsenoje. Skausmo intensyvumo didėjimas yra lėtas procesas, kartais trunkantis daugelį metų, galintis sukelti klubo sąnario sustingimą. Yra ir kitų ligų rūšių:

  • Degeneracinis – susijęs su amžiumi;
  • Trauminiai – lūžiai arba raumenų ir raiščių pažeidimai;
  • Potrauminė – avaskulinė nekrozė dėl traumos

Viena iš bet kurios sąnarių ligos pasekmių yra skausmas. Klubo skausmas riboja kasdieninę žmogaus veiklą, turi įtakos jūsų nuotaikai, sveikatai ir, be abejo, bendrai savijautai.

KODĖL KLUBO SĄNARIO KEITIMO OPERACIJA

Beveik 70 metų istoriją turinti klubo sąnario keitimo operacija yra labai dažna ir saugi procedūra sunkiam artritui gydyti. Pagrindinės priežastys, lemiančios sėkmingą sąnario pakeitimą:

  1. Sumažėjęs skausmas į klubą. Skausmas greitai ir dramatiškai sumažės, o galiausiai ir išnyks.
  2. Mobilumo atstatymas. Po operacijos klubo judesiai sugrįš į beveik pirminį mobilumą.
  3. Pagerėjusi gyvenimo kokybė. Kasdieninės jūsų veiklos ir socialinio gyvenimo neberibos skausmas ar sumažėjęs mobilumas.

KLUBO SĄNARIO KEITIMAS

Pilno klubo sąnario keitimo operacijos metu pakeičiamas pažeistas sąnario kaulas ir kremzlė, polietileniniais (plastikinė medžiaga) arba keraminiais ir metaliniais komponentais.

Klubo sąnario implantas yra dirbtinis junginys, sudarytas iš šlaunikaulio stiebo su galva ir gūžduobės su įdėklu.

Šlaunikaulio stiebas pagamintas iš metalo (dažniausiai titano, kobalto chromo lydinio arba nerūdijančio plieno). Galva pagaminta iš keramikos arba metalo. Gūžduobė sudaryta iš 1 ar 2 dalių, priklausomai nuo atliekamos procedūros: cementinio (dažniausiai tik vienas polietileno komponentas) arba becementinio (mechaninio tvirtinimo) (gūžduobė su polietileniniu įdėklu). Visos klubo sąnario endoprotezavimui naudojamos medžiagos yra biologiškai suderinamos