Be kategorijos

Pasiruošimas operacijai

Prieš atlikdamas sąnario keitimo operaciją, gydytojas paskirs išsamų fizinį patikrinimą, siekiant įvertinti Jūsų būklę ir įsitikinti, kad nėra veiksnių, galinčių trukdyti jūsų operacijai.

TYRIMAI

Prieš operaciją gydytojas gali paprašyti atlikti kraujo, šlapimo tyrimus, o galbūt ir kardiogramą.

PATIKRINKITE DANTIS

Infekcijos tikimybė po sąnario operacijos yra maža, tačiau net ir toli nuo sąnario esanti infekcija per kraują gali išplisti į pakeistą sąnarį. Prevencija – geriausias  būdas išvengti ankstyvų problemų. Todėl prieš sąnario keitimo operaciją turėtumėte susisiekti su savo odontologu dėl dantų patikrinimo.

VAISTAI

Prieš operaciją pateikite savo chirurgui visų vartojamų vaistų sąrašą, įskaitant dozes ir laiką. Būsite informuoti ar Jums reikės nutraukti vaistų vartojimą ar pakeisti kitu vaistu.

SPECIALIOS PRIEMONĖS

Po operacijos gali prireikti specialių priemonių, tokių kaip vaikštynės ar ramentai. Juos galite nusipirkti ar išsinuomoti specializuotose parduotuvėse. Pasitarkite su savo kineziterapeutu.

SUSITARTI DĖL PAGALBOS

Negalėsite vairuot mašinos mažiausiai dvi savaites po operacijos.

Jei reikalinga pagalba, paprašykite, kad kas nors pasiliktu su jumis per pirmąsias 24 valandas.

Turėkite šeimos narius ar draugus, kurie jums galės padėti jums esant namuose.

SUMAŽINKITE KRITIMO RIZIKĄ

Pašalinkite visus kilimėlius.

Apžiūrėkite patalpas ar nėra kitų pavojų, pašalinkite juos.

Avėkite batus neslystančiais padais (bet ne namų šlepetes).

Patikrinkite ar turite patogią kėdę.

LIGONINĖJE

Įprastai chirurginė operacija užtrunka 1 – 2 valandas.

PASIIMKITE SU SAVIM

Vartojamų vaistų sąrašą su naudojamomis dozėmis ir laiku, rentgeno nuotrauką;

Visus reikalingus dokumentus;

Reikalingas priemones (ramentai ir pan.) kurias rekomendavo gydytojas.

OPERACIJOS DIENA

Operacija įprastai trunka apie 1 – 2 valandas. Prieš operaciją bus atliekami visi pasirengimo darbai, o po operacijos, būklės stebėjimas reanimacijos palatoje. Visas pasiruošimo laikas užtruks ilgiau nei pati operaciją, nuo reikalingo pasiruošimo operacijai, anestezijos ir stebėjimo kaip atsigausite po anestezijos. Ypatingas dėmesys skiriamas skausmo malšinimui po operacijos. Reikalinga pagalba bus suteikiama visą parą kol gulėsite ligoninėje.

PO OPERACIJOS

Po pirmos dienos nuo operacijos, jūsų atsigavimu rūpinsis specializuotas personalas. Parengs Jums tinkamiausią reabilitacijos programą ir lydės Jus per laipsnišką sveikimo procesą.

Gavus gydytojo sutikimą, reabilitaciją galima pradėti operacijos dieną. Pradžioje bandysite atsistoti, perkelti svorį į operuotą kojos pusę. Dauguma pagalbinių priemonių nustojama naudoti per dvi savaites po operacijos, bet tai priklauso nuo operuoto paciento būklės.

RŪPINKITĖS SAVO NAUJU SĄNARIU

Siekiant išvengti galimų komplikacijų, atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų, kurie gali turėti įtakos jūsų pooperaciniam gijimui ir implanto tarnavimo laikui. Tačiau komplikacijos yra gana retos, o kai kurios paprastos taisyklės gali žymiai sumažinti jų tikimybę.

NEPAMIRŠKITE

Gyvenkite sveikai ir aktyviai;

Karščiavimo, gerklės uždegimo ar bet kokios infekcijos atveju, informuokite gydytoją, kad turite klubo implantą;

Atlikite reguliarus patikrinimus;

Jei nerimaujate dėl savo naujo sąnario, nedvejodami kreipkitės į savo gydytoją ir galiausiai MEGAUKITĖS SAVO NAUJUOJU SĄNARIU!