Be kategorijos

VLK kompensavimas

Valstybinė ligonių kasa (VLK) iš dalies kompensuoja sąnarių endoprotezų įsigijimo išlaidas pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, nusprendusiems sąnario endoprotezą įsigyti savo lėšomis.

Jei pacientai, kurie buvo pateikę prašymą skirti kompensuojamą sąnario endoprotezą ir pagal jį buvo įtraukti į kompensuojamo sąnario endoprotezo skyrimo eilę, gali įsigyti gydytojo ortopedo traumatologo rekomenduojamą sąnario endoprotezą savo lėšomis, jeigu:

  1. Nusprendžia nelaukti, kol jam bus skiriamas kompensuojamas sąnario endoprotezas eilės tvarka;
  2. Pageidauja įsigyti kitokį sąnario endoprotezą, nei buvo paskirtas VLK;
  3. Pateikia prašymą skirti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą skubos tvarka, bet pageidauja įsigyti kitokį, nei skiria VLK.

Pacientai, norintys gauti sąnario endoprotezo įsigijimo išlaidų kompensaciją, ne vėliau kaip per 90 dienų nuo sąnario endoprotezavimo operacijos atlikimo dienos VLK turi pateikti:

  1. Užpildytą originalią prašymo formą sąnario endoprotezo pirkimo išlaidų kompensacijai gauti, kurioje būtų nurodyta paciento asmeninė sąskaita banke;
  2. Originalią sąskaitą faktūrą arba jos kopiją, patvirtinančią sąnario endoprotezo įsigijimą;

Pacientui kompensacija, kuris įsigijo sąnario endoprotezą savo lėšomis, skiriama tuo metu, kai ateina operacijos eilė VLK kompensuojamam sąnario endoprotezui.

Nuo 2022.01.01 pacientams už savo lėšas įsigytą klubo sąnario endoprotezą kompensuojama  473,19 EUR, o už kelio sąnario endoprotezą 958,46 EUR.

Išsamesnė informacija dėl kompensacijos: https://ligoniukasa.lrv.lt/uploads/ligoniukasa/documents/files/%C4%AEsigijusiems%20s%C4%85nario%20endoprotez%C4%85%20savo%20l%C4%97%C5%A1omis.pdf

Telefonas pasiteiravimui: (8 5) 2322222

Dokumentų pateikimas: Europos aikštė 1, LT-03505 Vilnius